Nowoczesne naczynia

Naczynia stanowią jeden z ważniejszych elementów wyposażenia każdej kuchni. Jeszcze do niedawna na polskim rynku naczynia dostępne były w niewielu kształtach, rozmiarach i barwach. Nasze babcie, a nawet mamy musiały zadowolić się zastawami porcelanowymi lub szklanymi, utrzymanymi w klasycznym stylu. Dzisiaj, sklepy stacjonarne i internetowe oferują nam nie tylko naczynia o różnorodnej kolorystyce, kształtach, ale również przeznaczeniu. Coraz częściej możemy spotkać naczynia, które jeszcze do niedawna nie istniały. Bez wątpienia reprezentantem naczyń są zastawy stołowe, a więc płaskie talerze obiadowe i kawowe oraz talerze głębokie.

Do niedawna dostępne były talerze wykonane z porcelany w kolorze białym lub talerze z ciemnego i przezroczystego szkła. Dzisiaj możemy nieco bardziej pofantazjować i zakupić zastawę np. komponującą się kolorystycznie z naszym wnętrzem. Ponadto do naszej dyspozycji są wielobarwne głębokie miski i fantazyjne talerze ręcznie malowane i lakierowane. Wśród nowoczesnych naczyń można doszukać się również wielu rodzajów kieliszków, które nie są wykonane wyłącznie ze szkła transparentnego, ale mogą być wykonane m.in.

ze szkła niebieskiego, czy różowego. Dodatkowo coraz częściej szkło, z którego wykonane są kieliszki nie jest gładkie, lecz wzorzyste, co dodaje naczyniu niepowtarzalnego charakteru. Szklanki i kubki są obecnie dostępne w wielu wariantach kolorystycznych. Mają różne pojemności i formy oraz co bardzo ważne, także mogą być wykonane z różnorodnych materiałów. Pośród nowoczesnych naczyń warto wspomnieć o szklanych lub porcelanowych tacach do przekąsek, które przybierają różnorodne formy. Jednym z ciekawszych przykładów jest taca o nieregularnych kształtach marki Koziol.

Innym ciekawym przykładem nowoczesnych naczyń są miski do przekąsek, misy do owoców, czy etażerki do owoców.